top of page
  • Obrázek autoraŠtěpánka Filipová

Upřímnou soustrast

Aktualizováno: 17. 1. 2021

Bulela jak stará kráva. Stará není, protože věk je jenom číslo, že? A kráva? Maximálně fialová,

k závislosti na čokoládě se hrdě hlásí. Prý podporuje sex-appeal. Občas si sice říká, že sníst na posezení celou tabulku není úplně nejlepší, ale výživová doporučení hrdě odmítá s vědomím, že její tělo si stejně řekne, co chce.

Tak chce jeho. Už nějakou dobu. Místy trochu obsese, místy černý humor, místy i něco neskutečně krásného. Normální vztah.


Čím déle to trvalo, tím víc si sama říkala: "Pro boha proč? Taky ji často napadala hláška: "Maminko, ty to vidíš!". Ta však přestala být vtipná v okamžiku, kdy se dozvěděla, že takhle jednou on prosebně sepjal ruce, podíval se k nebi a před jinou paní, s kterou intimně byl, řekl její jméno.

Svět bývá legrační. Trápíme sebe sama s touhou po ideálním protějšku a když na něj natrefíme, často utečeme z obavy, že se k nám hodí až moc. A že kdyby si to náhodou rozmyslel, mohlo by to bolet. Tak to radši típneme sami. Jako první.

Pyrrhovo vítězství z nedostatku odvahy a ze zvyku. Co na tom, že nás natahovaný vztah nebaví. Co na tom, že nám letitý partner odmítá nebo neumí dát, co opravdu chceme. Co na tom, že hledáme dál, abychom zaplácli prázdno, které nedokonalý substitut časem logicky přinese.

Přece jsme zvítězili sami nad sebou. Nad svými skutečnými city a potřebami. Za tohle "1. místo" se ale věnce nedávají. Maximálně ty s nápisem "Upřímnou soustrast."
46 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Rozběhnout se

Commentaires


bottom of page